Çay Ocağı Kazanları

ELEKTRİKLİ ÇAY KAZANLARI
Bakır İşlemeli Pleytli Elektrikli Çay Ocakları Elektrikli Çay Ocağı Kazanı Büro Tipi Elektrikli Çay Ocağı
Pleytli Elektrikli Çay Ocakları Elektrikli Çay Ocağı Kazanı Büro Tipi Elektrikli Çay Ocağı

BAKIR ÇAY OCAĞI KAZANLARI
Üçlü Bakır Çay Ocağı İkili Bakır Çay Ocakları Bakır Çay Ocağı Kazanları
Üçlü Bakır Çay Ocağı İkili Bakır Çay Ocakları Bakır Çay Ocağı Kazanları

STATİK BOYALI ÇAY KAZANLARI
Birli Statik Çay Ocağı Kazanı İkili Statik Çay Ocakları Üçlü Statik Çay Ocağı
Birli Statik Çay Ocağı Kazanı İkili Statik Çay Ocakları Üçlü Statik Çay Ocağı

ÇELİK ÇAY OCAĞI KAZANLARI
Tüplü Çay Kazanı Paslanmaz Tip İkili Elektrikli Çay Kazanı Doğalgazlı ve Elektrikli Çay Kazanı
Tüplü Çay Kazanı Paslanmaz Tip İkili Elektrikli Çay Kazanı Doğalgazlı ve Elektrikli Çay Kazanı

L TİPİ ÇAY OCAKLARI
L Tipi Bakır Çay Kazanları L Tipi Statik Çay Ocağı Üç Demlikli L Tipi Çay Ocakları
L Tipi Bakır Çay Kazanları L Tipi Statik Çay Ocağı Üç Demlikli L Tipi Çay Ocakları

Çay Ocakları

  • İş hanlarında ya da esnafın bol olduğu sokaklarda sıkça rastladığımız ve bir oturma ve dinlenme mekanından çok çay ve kahve içilen ya da sipariş edilen Çay ocakları, bu mekanlarda kullanılan otomatik çay kazanlarının da bu isimle anılmasına sebep olmuştur.
  • Endüstriyel mutfak ürünleri sektör içerisinde ve kullanıcılar arasında daha çok çay ocağı kazanı ya da, kısaca çay ocağı adıyla anılan bu ürün artık sadece iş hanları ya da kahvehanelerde değil, hemen her işletmede kullanılan, adeta bir demirbaş ürün haline gelmiştir.
  • Yukarıda bazı modellerine ait örnek resimler gördüğünüz bu ürünlere ait genel bilgiler aşağıda verilmiştir

Çay Ocağı Kazanı Çeşitleri

  • Kullanım alanları ve kullanıcı taleplerine göre çeşitli modellerde üretilen çay ocağı kazanları, öncelikle sarf ettiği enerjinin cinsine göre sınıflandırılmaktadır.

Enerji tipine göre üç çeşit çay ocağı modeli vardır:

1- Elektrikli Çay Ocağı Kazanları

Sadece elektrik enerjisiyle çalışan bu ürünlerimiz doğalgaz veya LPG kullanımı olmayan işletmeler için uygun bir üründür. Büro tipi ve pleytli elektrikli çay kazanı gibi çeşitleri vardır. Pleytli elektrikli çay kazanlarının standart ürünlerden tek farkı kahve pişirme bölmesinde elektrikle çalışan pleyt kullanılmasıdır. Buna karşın Büro tipi ürünler, iç haznelerinin hacmi sabit tutularak farklı bir tasarımda imal edilir. Daha ergonomik bir yapıya sahip olan büro tipi çay setleri özellikle çok ucuz olan elektrikli çay ocağı fiyatlarıyla dikkat çeken ürünlerdir.

2- LPG ve Doğalgazlı Çay Ocakları

Elektrik enerjisi kullanmayan, sadece LPG tüple ya da doğalgaz ile çalışan ürünlerimizdir. Tasarımları ve teknik özellikleri standart çay ocağı kazanıyla aynıdır. Enerji sarfiyatı bakımından daha ucuz olduğu düşünülen doğal gaz veya tüp gaz ile çalışırlar. Doğalgazlı veya tüplü çay ocağı kazanı gibi iki farklı seçeneği vardır.

3- Doğalgazlı ve Elektrikli Çay Ocakları

Aynı anda hem gazla hem de elektrikle çalışabilme özelliğine sahiptir. Standart tam otomatik çay ocağı kazalarının tamamı bu şekilde üretilmektedir. Gaz kullanımı için doğalgaz veya LPG gibi iki farklı seçeneğe sahiptir.

Dış Kaplama Malzemesine Göre Ürün Çeşitlerimiz:

1- Bakır Çay Kazanları

Dış yüzey % 99 tavlanmış bakır metalden imal edilir. Bakır Çay Ocağı Kazanları şıklığıyla mekanınıza görsel zenginlik kazandırır. Bakır yüzey üzerine yapılan işlemeler için, ekstra ücret ödemeden istediğiniz her tür yazı, logo ve benzeri resim ve desenleri sipariş verebilirsiniz. Geleneksel bir sanat olan bakır işlemeceliği alanında maharetli olan ustalarımız bu desenleri el ile işlemektedir.

2- Statik Çay Ocağı Kazanları

Galvaniz malzeme üzerine yapılan elektrostatik boyayla kaplı dış yüzey de çeşitli renkler kullanılabilir. En çok tercih edilen ve en kullanışlı olan gri kırçıllı renktir. Boyalı çay ocağı fiyat ve teknik kapasite bakımından en ideal ürünlerden biridir. Satış oranı en yüksek olan çay ocaklarından olmasının bir sebebi de budur.

3- Çay Kazanı Paslanmaz Tip

430 kalite paslanmaz çelik-krom alaşımdan imal edilen bu ürünlerimizde iç kazan malzemesi olarak 304 kalite paslanmaz kullanılmaktadır. Uzun ömürlü ve ısı yalıtımlı çay kazanlarıdır. Düz veya desenli modelleri mevcuttur. Fiyatları, statik boyalı çay kazanı fiyatlarıyla benzerlik gösterir.

Çay Ocağı Kazanları Genel Özellikler

  • Tam otomatik doğalgazlı veya elektrikli çay ocağı ürünlerimiz A enerjilidir, gerek enerjiyi suyun sıcaklığına göre otomatik olarak açıp kapayan termostat sistemi, gerekse izolasyon sayesinde önemli oranlarda enerji tasarrufu sağlanır.
  • Ürünlerimizin kullanımı pratik ve hijyeniktir. Sağlıklı çay demlemek için gerekli tertibata sahip olmanın yanı sıra üstü açılır kapak sayesinde kolay ve pratik temizlik imkanı sunar.
  • Çay kazanı şamandırası, piposu, arıtma cihazı, termostat ve rezistans gibi yedek parçaları mevcut olup bu konuda her tür yardım firmamız tarafından sağlanmaktadır.

Çay Ocağı Kazanı Fiyatları

  • Kalite ve şıklık gibi bütçeye de önem veren kullanıcılara uygun çelik çay kazanı çeşitlerinden büro tipi modellerimize kadar çok ucuz çay kazanı fiyatlarına sahip özel ürünler imal etmekteyiz.
  • Yine aynı amaçla çay ocağı kazanları ikinci el modellerini de ürün yelpazesine ekleyen firmamız yıllarca gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz uzun ömürlü, yüksek kaliteli çay ocağı modellerini size uygun çay ocağı fiyatlarıyla satışa sunmaktadır.
  • Ürünlerimiz hakkında her tür sorunuz, satış ve modeller konusunda bilgilendirme için bizi arayabilirsiniz.

Çay Ocağı kazanları hakkında yeni ürünler ve gelişmeler hakkında facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.