Çay Kazanı

kahvehane-cay-ocagi

Boğaziçi Çay Kazanları

 

Çay Kazanı, çay satışı yapan kahvehane, cafeterya, restoran türü işletmeler için olduğu gibi çaya sadece keyifli bir çalışma ortamı için ihtiyaç duyulan ofis/büro tarzı iş yerleri için de vazgeçilmez bir üründür.

İçerisindeki suyu ve demlikteki çayı sürekli sıcak tutmak için harcanan enerjinin işletme bütçesine verdiği zararı önlemek amacıyla “teneke kazan” olarak tabir edilen eski çay makinaları yerine A enerjili ve tam otomatik çay kazanı modelleri üretilmiştir.

 

 

 

Ful Otomatik Çay Kazanı Genel Özellikleri

  • Yeni teknolojili çay kazanlarında kazan içerisindeki suyun ısısı 90 ve 100 derece arasında tutulur. Isı 100 dereceyi bulup su kaynamaya başladığında termostat sistemi devreye girerek enerjiyi keser. Suyun ısısı 90 derecenin altına düşene kadar çay makinası enerji harcamaz. Doksan derecenin altına düşünce termostat sistemi otomatik olarak yeniden devreye girer ve çay ocağı kazanı içindeki suyu ısıtmaya başlar.
  • Bunların dışında çay kazanının üst kısmında bulunan flatör adı verilen mekanik aksam sayesinde kazan içine giren suyun alımı da otomatiğe bağlanır. Çay Kazanında suyun bitip bitmemesi gibi bir kaygınız olmadan rahatça kullanabilirsiniz.
  • Çay Kazanlarında enerji tasarrufu amaçlı bir diğer özellik de ısı yalıtımı/izolasyondur. İç ve dış kazanlar arası 5 cm.lik taş yünü ile kaplanmıştır. İzolasyon sayesinde kaynayan suyun soğuma süresi uzatılmış olur.
  • Standart ürünlerimiz doğalgazlı ve elektrikli çay kazanıdır, iki enerji tipiyle de çalışma özelliğine sahiptir. Sadece elektrikli çay kazanı veya sadece tüplü / doğalgazlı çay kazanı imalatımız da vardır.
  • Demlik kapasitesine göre çeşitli büyüklüklerde çay ocağı çeşitleri mevcuttur.

bakir-cay-kazani

Çay Kazanı Çeşitleri

Ful otomatik çay ocağı kazanlarında belli başlı ana modeller ve bir çok alt model söz konusudur. Örneğin teknik özellikleri ve dayanıklı imalat malzemesinin yanı sıra estetik görünümüyle de dikkat çeken işlemeli bakır çay kazanları; doğal gaz veya LPG kullanılmayan işletmeler için üretilen sadece elektrikli çay kazanları; elektrikli çay kazanı modellerinden olan ve ful otomatik olmasına karşın çok ucuz çay kazanı fiyatlarıyla kullanıcıların beğenisini toplayan büro tipi çay setleri ve benzeri bir çok çeşit ürünümüz mevcuttur. Sayfalarımız içerisinde bu ürünlere dair detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Onden ocaklı L tipi çay kazanı

 

Boğaziçi Çay Kazanı Fiyatları

Boğaziçi olarak müşterilerimizin taleplerine en uygun ürünleri en uygun fiyatlarla satışa sunmaktayız. 900 ₺’den başlayan ful otomatik çay ocağı fiyatları, bedava işlemeleriyle çok cazip bakır çay kazanı fiyatları, piyasada bulunan en düşük rakamlarla paslanmaz ve boyalı çay kazanı fiyatlarıyla ve aralıksız süren kampanyalarımızla müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmaktayız.

Boğaziçi’ni aramadan çay kazanı satın almayın.


Alternatif çay kazanları modelleri ve geniş bilgi için www.caykazani.net sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.