Çay Kazanı

kahvehane-cay-ocagi

Boğaziçi Çay Kazanları

Çay Kazanı, çay satışı yapan kahvehane, cafeterya, restoran türü işletmeler için olduğu gibi çaya sadece keyifli bir çalışma ortamı için ihtiyaç duyulan ofis/büro tarzı iş yerleri için de vazgeçilmez bir üründür.

İçerisindeki suyu ve demlikteki çayı sürekli sıcak tutmak için harcanan enerjinin işletme bütçesine verdiği zararı önlemek amacıyla “teneke kazan” olarak tabir edilen eski çay makinaları yerine A enerjili ve tam otomatik çay kazanı modelleri üretilmiştir.
Yeni teknolojili çay kazanlarında kazan içerisindeki suyun ısısı 90 ve 100 derece arasında tutulur. Isı 100 dereceyi bulup su kaynamaya başladığında termostat sistemi devreye girerek enerjiyi keser. Suyun ısısı 90 derecenin altına düşene kadar çay makinası enerji harcamaz. Doksan derecenin altına düşünce termostat sistemi otomatik olarak yeniden devreye girer ve çay kazanı içindeki suyu ısıtmaya başlar.

Bunların dışında çay kazanının üst kısmında bulunan flatör adı verilen mekanik aksam sayesinde kazan içine giren suyun alımı da otomatiğe bağlanır. Çay Kazanında suyun bitip bitmemesi gibi bir kaygınız olmadan rahatça kullanabilirsiniz.Çay Kazanlarında enerji tasarrufu amaçlı bir diğer özellik de ısı yalıtımıdır. İç ve dış kazanlar arası 5 cm.lik taş yünü ile kaplanmıştır. İzolasyon sayesinde kaynayan suyun soğuma süresi uzatılmış olur.

 bakir-cay-kazani

 

Firmamız bünyesinde bulunan ve her tür ihtiyaca cevap verebilecek şekilde üretilip hizmete sunulmuş ürünlerimizi görmek için bu başlığı kullanabilirsiniz: Çay Kazanları

Boğaziçi Çay Kazanları olarak müşterilerimizin taleplerine en uygun ürünleri en uygun fiyatlarla satışa sunmaktayız. Diğer çay kazanları modellerimiz ve geniş bilgi için www.caykazani.net sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.